Şuan Sitemiz de 8 Kişi Online
 ANASAYFAM YAP
Sultangazi Belediyesi - Sultangazi Haberleri - Sultangazi Rehberi
          
ANASAYFA
          
HABERLER
          
FİRMALAR
          
İLÇE REHBERİ
          
İLANLAR
          
RÖPORTAJLAR
          
RESİM ALBÜMÜ
        
HESABIM
Site Yetkilisi admin Şuan Sitede Değil CANLI DESTEK
» Yazılar
                             ~ ~ ~ Yazılar ~ ~ ~
[C] [E] [G] [H] [K] [S]
» SULTANGAZİ CEBECİ MAHALLESİ Önceki  Sonraki

CEBECİ HALKI İLE BÜTÜNLEŞTİK !
Üç dönemdir görev yaptığı mahalle halkı ile çok iyi bir diyalog kurduğunu ifade eden Cebeci Mahallesi Muhtarı Zeki Yıldız, “Mahalle halkı şu anda bütün kamu hizmetlerinden kolaylıkla yararlanıyor” dedi. Sultangazi’nin en eski mahallelerinden birisi olan Cebeci’de 3 dönemdir muhtarlık yapan Zeki Yıldız, mahalle sakinleriyle bütünleşmiş durumda. Hızla büyüyen ve 60 bine yaklaşan nüfusuyla devasa bir mahalle olan Cebeci’ye yaptığı hizmetlerin devam edeceğini belirten Zeki Yıldız ile çalışmalarını ve hedeflerini konuştuk.
 
Öncelikle bize kendinizden bahseder misiniz, kaç dönemdir muhtarsınız?

1956 Kastamonu Çatalzeytin doğumluyum. 30 yıldan beri İstanbul’dayım. 24 yıldır da Cebeci’de ikamet etmekteyim. Cebeci Mahallesinde nalbur olarak esnaflık yaparken, 1999 yılında halkın isteği üzerine burada muhtar oldum, 99 da % 65 oy oranıyla muhtarlığı kazandım. 2004 yılında aynı şekilde muhtarlığı kazandım. Son seçimlerde yine % 65 civarında oy alarak, 3. kez muhtar seçildim.

Muhtarlık çalışmalarınızda teknolojiden ne kadar yararlanıyorsunuz?

Hizmetlerimizde teknolojiden istifade ediyoruz. Özellikle internetten faydalanmaya çalışıyoruz.

Çalışmalarınız hakkında bilgi verir misiniz, neler yaptınız?

Ben 1999 yılında ilk kez seçildiğimde mahallemizde bir PTT dahi yoktu. Tüm halk faturalarını dışarıda ödüyordu. Şöyle bir hesap yaptığımda bunun için yılda 2 trilyon liranın üzerinde yol parası vermekteydi Cebeci halkı. Resmi kurum ve kuruluşlara dilekçe vererek ve iyi bir diyalogla bütün kurumların mahallemize gelmesini sağladık. Cebeci’de şu anda olmayan birim yok. O zaman Bayrampaşa PTT Müdürü benden illallah etmişti ve “Hayatımda 2 tane sülük gibi adam gördüysem biri sensin” demişti. Ancak bunun sonunda da PTT şubesini bize gönderdi. Buranın iç dizaynını da kendi cebimden karşıladım. İSKİ yine böyle; 4 defa dilekçe verdim, beşincide aldım. Şu an bu tür tüm ihtiyaçlar Cebeci’de görülebiliyor.

Mahalleniz ve tarihi hakkında bilgi verir misiniz?

Mahallemiz ismini Cebeci köyünden almakta. Cebeci köyü çok eski bir köy olduğu söyleniyor. Zaten mağaralarıyla, kiliseleriyle eski bir yerleşim birimi olduğu biliniyor. Şu an 60 bin civarında nüfusu var ve nüfus sıralamasında 1. sırada göçmenler geliyor. İkinci sırada Karadeniz ağırlıklı denebilir.

Mahallenizin ne gibi sorunları var, yapılan çalışmalar ve eksikleriniz hakkında bilgi verir misiniz?

Eğitim konusunda fiziki yetersizliğimiz var denebilir. Mesela meslek lisemiz yok. Diğer mahallelere oranla bizim mahallemizde okul sıkıntısı çok fazla yok. Bizde şimdi 30 kişilik sınıflar da var 60 kişilik sınıflar da var. Alt yapı hizmetlerimizin % 90’ı yapıldı, kanallarımız yenilendi. Kaldırımlarımızda biraz eksiklikler var, onların da elektrik kabloları yer altına alındıktan sonra tamamlanacağını Sayın Başkanımız söyledi. İnşallah bu sıkıntı önümüzdeki yıllarda bitecek. Mahallemizin bir problemi de taş ocakları. Bu bilinen bir konu. Taş ocakları Cebeci hudutlarından kalksın demiyoruz, ama en azından sağlığa zarar vermeden çalışılabilecek önlemin alınmasını istiyoruz. Bu konu neticelendirilirse bence iyi bir hizmet yapılmış olur.

Sultangazi’nin ilçe olmasını değerlendirir misiniz?

Elbette bizim için artı bir durum. Bir atasözü var “ateşe yakın olan ısınır.” Biz de belediyeye yakın olduğumuz için faydalanıyoruz. Kurulalı 6 ay olmasına rağmen, belediye başkanımızın tecrübeli olması bizim için büyük avantaj. Sayın Başkanımla daha önce de birlikte çalıştğım için bir çok şeyi başaracağına inanıyorum. Bazı parklara oyuncaklar, spor aletleri kuruldu, bunların da çabukluğu konusunda kendilerine teşekkür ediyoruz.

İleriye dönük hedef ve beklentileriniz neler?

İlçe olarak ileriye yönelik olumlu beklentilerimiz var. Benim öteden beri düşüncem, safari parkı,hayvanat bahçesinin bir an önce yapılması. Bu bir an önce yapıldığında bence en büyük hizmet mahallemize ve İstanbul a olacağı kanaatindeyim. Sayın Başkanımız, safari ve hayvanat bahçesini yaptırdığında bizim için en büyük hizmeti yapmış olacak.

Şehidimizin adı bir caddeye verilebilir

Cebeci Mahallesi Muhtarı Zeki Yıldız, bir süre önce Hakkari’de şehit edilen polis memuru Engin Açıkgöz’ün kayınbiraderi olduğunu ve daha önce Sultangazi’de görev yaptığını söyledi. Şehadetin Allah’ın takdiri olduğunu söyleyen Yıldız, “Engin, eşimin ellerinde büyüdü, polis oldu. Burada görev yaptı ve bir süre önce Hakkari’ye şark görevine gitti. Şehidin ailesini Sultangazi’ye yerleştirdik. Sağ olsun, Başkanımız da ilgilendi. Daha önce görev yaptığı Cebeci’de bir caddeye isminin konulmasını istiyoruz. S caddesine şehidimizin ismi verilirse çok memnun olacağız” dedi.

 

 

 

Kaynak : Yazı ve resimler Sultangazi Belediyesince çıkartılan 
             Sultangazi Dergsine Aittir. İzinsiz alıntı yapılamaz  
             aksi durumlardan sitemiz sorumlu tutulamaz.
             www.sultangazi.bel.tr

Yazan adore |  03 10 2009 10:40:31  | Puan Ver : 0 | Yorumlar : 0 | Okunma : 7226 | Yazdır | Gönder | Word Önceki  Sonraki
» Yazıya Yapılan Yorumlar
Henüz Yorum Yazılmamış Siz birtane yazın..
Editörü Aç

    
 » Kategoriler
SULTANGAZİ 2
Mahalleler Hakkında 15
Söyleşiler 11
DİĞER 1
Sultangazi arama 1
SULTANGAZİ REHBERİ 5
Sultangazi Kamu Kurumları 5
Sultangazi Sağlık Kurumları 6
Sultangazi Eğitim Kurumları 7
Hizmetler 3
Sultangazi Belediye Birimleri 11
» Yazı Ara
Başlıklarda : Yazılarda :
» Son Yazılar
» SULTANGAZİ KENT ( 30 03 2012 )
» KÜLTÜRÜ YAŞATMAK ( 05 08 2010 )
» GOP SULTANGAZİ E ( 16 06 2010 )
» SULTANGAZİ HAMZA ( 17 02 2010 )
» SULTANGAZİSPOR K ( 06 02 2010 )
» HAYATINI ENGELLİ ( 06 02 2010 )
» SULTANGAZİ ZARA ( 06 02 2010 )
» SULTANGAZİ ÖĞREN ( 25 01 2010 )
» SULTANGAZİ SÜRÜC ( 25 01 2010 )
» SULTANGAZİ OPTİK ( 25 01 2010 )
» Hit Yazılar
» SULTANGAZİ HAMZA YER (43053)
» SULTANGAZİ İLÇESİNDE (24841)
» SULTANGAZİ ESENTEPE (14738)
» SULTANGAZİ İETT HALK (9293)
» SULTANGAZİ ÖZEL POLİ (9069)
» SULTANGAZİ HASTANELE (8310)
» SULTANGAZİ İLÇESİ Lİ (8057)
» SULTANGAZİ SULTANÇİF (7783)
» SULTANGAZİ SAĞLIK OC (7311)
» SULTANGAZİ CEBECİ MA (7226)
» Son Yorumlar
» Mucahit bey Cahit ALTUNAY
» Öncelikle Sayın Belediye
» öncelikle sitemiz SULTANG
» Yazı İstatistikleri
» Ust Kategori (3)
» Alt Kategori (8)
» Yazı (59)
» Okunma (279284)
» Yorum (3)
» Toplam Adettir
» CopyrightYukarı Git
2oo9 Copyright SultangaziREHBER.com Sultangazi Haberler Sultangazi ilçesi Sultangazi Belediyesi Sultangazi Firma Rehberi
Sultangazi Haber- Sultangazi Belediyesi - Site Tasarım Kodlama © C.C.P. Version 3.9

SULTANGAZİ BELEDİYESİ - SULTANGAZİ HABER - SULTANGAZİ İLÇESİ SULTANÇİFTLİĞİ GAZİ MAHALLESİ

Tavsiye Et | İletişim | Rss